KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156564
*
nr 1215 6564
Ingmar Melker Melkersson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på pannå, 59x36 cm
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:25:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 11:25:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingmar Melker Melkersson
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
Läs mer om Ingmar Melker Melkersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Ingmar Melker Melkersson
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
Läs mer om Ingmar Melker Melkersson
nr 1215 6564
Ingmar Melker Melkersson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på pannå, 59x36 cm
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 11:25:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingmar Melker Melkersson
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.Läs mer om Ingmar Melker Melkersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



